Święto Wojska Polskiego to wyjątkowe święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Była to jedna z najważniejszych bitew w dziejach oręża polskiego nazwana „Cudem nad Wisłą”.

 

Składamy hołd wszsytkim żołnierzom, pracownikom Wojska Polskiego, kombatantom oraz weteranom.

Dziękujemy za Waszą służbę dla Ojczyzny.

Dziękujemy za Wasze poświęcenie, by zapewnić bezpieczeństwo i wolność naszego kraju.